0541 459 80 47

 
Balçova Araç Kiralama
BALÇOVA ARAÇ KİRALAMA
İlçenin eski çağlara ait tarihi ile ilgili yeterli bilgi bulunmamaktadır. Bununla beraber İzmir ile aynı tarihi paylaştığı sanılmaktadır. Buna dayanılarak yörenin MÖ.1200 yıllarında İonia göçü sırasında kolonistlerin buraya yerleştiği ve yerli halk ile kaynaştığı olasıdır. Pers, Roma ve Bizans dönemlerinde burada yerleşim olduğu bilinmektedir. Homeros’un İliada Destanı’nda Troia Savaşı’na katılan Agamemnon ve Menelaos’un buradaki şifalı sularda yaralı askerlerini iyileştirdiği yazılıdır. Sonraki dönemlerde Narlıdere’de deniz kenarında oturan, balıkçılıkla geçinen halkın korsanların saldırılarından kurtulmak için Balçova Mevkiine göç etmişlerdir. Roma döneminde Agamemnon’un Troia Savaşı’nda konakladığı yerde bulunan kaplıcalardan yararlanmak üzere 4 km2.lik bir alan üzerinde tesisler ve hamam yapılmıştır. Bunlara ait temel kalıntıları, su kuyusu ve bir mahzen de günümüze kadar gelmiştir.
 
O dönemde Ayesefit olarak kullanılan köyün adı, köy arazisinin büyük bir kısmının balçık olması nedeniyle Balçık Havi olarak değişmiş ve daha sonra ağızdan ağıza söylene söylene Balçık Ova ve bugünkü ismi olan Balçova adını almıştır. İlçede herhangi bir tarihi eser olmayıp, Termal Tesisleri ile Teleferik Tesisi, ormanlık saha, baraj ile İnciraltı’ndaki Gençlik Parkı, Sahil ve Çakal Burnu Dalyanı ilçenin doğal güzellikleridir.

İzmir balçova’da mutlaka görmeniz gereken yerler

İzmir’in en büyük ilçelerinden biri olan Balçova , türkiyenin en büyük 3. telefirik hizmeti sahipliği yapıyor. 

İzmir Balçova’da araç kiraladıktan sonra İzmir’in dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan antik kenti Efes’i ziyaret edebilirsiniz. M.Ö. 6000’li yıllarda inşa edilen Efes Antik Kenti, yalnız İzmir’in değil Türkiye’nin sembolleri arasında yer alıyor.

Kordon boyu, İzmir denince aklımıza ilk gelen yerlerden biri. Şehrin en hareketli noktalarından biri olan Kordon’da ister çimlerde oturan kalabalığa karışıp muhteşem manzaranın tadını çıkarın isterseniz de sahil boyunca devam eden kafelerden hoşunuza giden birinde mola verin.

İzmir’in en yeşil bölgelerinden biri olan İnciraltı, şehrin en gözde plajları arasında. İnciraltı masalsı atmosferi, şehrin kendine has mutfağı, eğlence alternatifleri ile dikkatlerini üzerinde tutmaya calısıyor.

İzmir Doğal Yaşam Parkı, Avrupa’daki en büyük doğal yaşam parkı olma özelliğine sahip. Etrafları kafesler ve tellerle çevrili olmadan özgürce gezen hayvanlar, binlerce ağaç ve bitkilere ev sahipliği yapan park, farklı türlerle tanışmak isteyen doğa dostlarını bekliyor.

Kuray İzmir Balçova Araç Kiralama Ofisi

Adres:  ata caddesi no:28 Balçova/izmir

Telefon: 0232 252 43 63


 

FIYATLARA NELER DAHIL

MESAFE HESAPLAMA

BÜLTENE ABONE OLUN       
Copyright © 2016 . Tüm Hakları Saklıdır Bu site, Sahin Diktepe tarafından Rent A Car Pro Paket Sistemi ile hazırlanmıştır